У Запоріжжі почав роботу Центр реабілітації та реінтеграції для працівників компанії, які змушені були покинути свої домівки через обстріли російських військ.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на генерального директора Запоріжсталі Олександра Мироненка.
«Центр реабілітації та реінтеграції — це хаб, куди людина-працівник компанії «Метінвест», яка виїхала з Маріуполя, або з будь-якого іншого міста, де йдуть бойові дії, може звернутися, отримати допомогу — і психологічну, і гуманітарну (речі, харчування), і місце для проживання. Також вона може зареєструватися, ознайомитися з переліком вакансій, які є на підприємствах компанії «Метінвест» у Запоріжжі, Кам’янському та Кривому Розі, влаштуватися на роботу та почати облаштовувати свій побут — доти, доки не буде можливості повернутися у Маріуполь та почати відновлювати роботу його підприємств», — пояснив Мироненко.
За його словами, наразі у центрі близько 2 тисяч вакансій, і йде процес працевлаштування: близько 300 співробітників вже отримали нову роботу. А до кінця квітня, за його оцінками, всі ці вакансії будуть заповнені співробітниками компанії.
«Ми не забуваємо ні про кого: працевлаштовуємо співробітників «Азовсталі», ММК ім. Ілліча, та «Метінвест-Промсервіс» — тобто, задіюємо людей, які займалися ремонтами на підприємствах у Маріуполі. Таким чином, процес стосується не тільки технологів та інженерів, але й ремонтного персоналу, адже роботи дуже багато», — розповів Мироненко.
Що стосується облаштування робітників, то, за словами гендиректора, компанія має кілька локацій та гуртожитків, де селить нових робітників. Також «Метінвест» платить «підйомні» у розмірі 10 тисяч грн, а деяким спеціалістам, які мають унікальні навички, компенсують вартість житла.
Мироненко також запевнив, що роботи буде дедалі більше, адже промислові підприємства починають нарощувати обсяги виробництва.
«Запоріжсталь має 4 доменні печі. Наразі дві знаходяться у процесі роздувки — це десь 40-50% від потужності підприємства. Коли ми розв’яжемо проблеми, які у нас зараз є з логістикою, та зявиться можливість імпортувати сировину (вугілля, сірчану кислоту) — ми будемо розглядати можливість задіяти ще одну доменну піч. В міру вирішення проблем ми будемо запускати додаткові потужності для того, аби залучати ще більше працівників до роботи», — резюмував Мироненко.
Як відомо, компанія «Метінвест» облаштувала для українців, які виїжджають із гарячих точок, понад 6 тисяч місць для тимчасового перебування. Тут людей забезпечують усім необхідним — гарячим харчуванням, одягом, товарами побуту та гігієни. Також тим, кому це потрібно, надають медичну та психологічну допомогу.